PSTRYK MYK
PSTRYK MYK to polski kwartalnik dla dzieci mieszkających za granicą. Współtworzą go członkinie Trzech Pestek, Justyna Kuklo (dyrektorka artystyczna) i Małgorzata Marmurowicz (redaktorka naczelna). Powstał z myślą o polskich dzieciach mieszkających poza Polską. Po latach pracy z polskimi dziećmi w Belgii pomysłodawczynie zauważyły bowiem, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu publikację wśród coraz większej liczby dzieci polskich emigrantów rodzących się i wychowujących za granicą, pochodzących ze związków mieszanych, dzieci znających słabo język polski lub wcale go nieznających. PSTRYK MYK to kwartalnik zachęcający do odkrywania Polski i świata! Skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Więcej informacji na: www.pstrykmyk.eu i do pobrania w formacie pdf z issue.

KIWI
KIWI tworzą Justyna Kuklo i Małgorzata Marmurowicz, członkinie Trzech Pestek.
KIWI to artystyczny kolektyw dwóch przyjaciółek, Polek na co dzień mieszkających w Brukseli, które połączyła pasja do sztuki współczesnej i designu. Tą pasją uwielbiają zarażać innych.
KIWI odkrywa przed dziećmi magiczny świat barw i kolorów, skłania dorosłych, by nie obchodzili galerii sztuki współczesnej szerokim łukiem, a także budzi w małych i dużych pasję do kreatywnego działania. KIWI ma na swoim koncie wiele autorskich projektów, np. KIWI FOLKOWO – podróż przez polskie regiony, KIWI SECESYJNIE – śladami secesji w Polsce i w Europie. Jeden z większych projektów to także „A w moim mieście jest inaczej”, bogato ilustrowana publikacja, która ułatwia polskim dzieciom proces integracyjny w Belgii. Książka ma formę edukacyjnej historyjki dotyczącej dwójki dzieci mieszkających w dwóch miastach Europy. Jej bohaterami są Franek, urodzony i mieszkający w Belgii, i Marysia mieszkająca w Gdańsku, której rodzice planują przeprowadzkę do Belgii. Dzieci wymieniają się spostrzeżeniami na temat różnic pomiędzy ich krajami. Więcej informacji na: www.kiwi-art.be i www.w-moim-miesci.blogspot.be